Pešić razočaran nakon debakla u Nemačkoj: "Nikada nisam doživeo ovo"

Šokanatan poraz za kraj velike karijere

22.06.2026. 10:15
  • Podeli:
profimedia-1078552600 svetislav pesic-69a150425d485.webp Foto: Alter Photos/ddp USA/Profimedia

Legendarni trener Svetislav Pešić najavio je da će završiti bogatu karijeru po okončanju sezone sa Bajernom. 

Ipak nije uspeo da stavi tačku sa novim peharom.

Naime, ekipa Albe je u majstorici finala savladala Bajern u Minhenu rezultatom 84:81 i dobila seriju sa 3:2.

Bio je ovo poslednji meč u velikoj trenerskoj karijeri Svetislava Pešića, slavni Srbin je planirao da se oprosti titulom, posle prvog poluvremena je ona već bila "viđena" u vitrinama Bajerna, koji je vodio 47:27, ali drugo poluvreme je donelo pravi "uragan" iz Berlina i preokret koji se zaista retko viđa.

"Nisam nikada u karijeri i svom boravku u Bajernu doživeo ovakvu situaciju. Izgledali smo odlično u prvom poluvremenu, a zatim potpuno izgubili koncept igre, kontrolu meča. Dozvolili smo rivalu da se vrati u utakmicu, a kazna je bila bila bolna, " rekao je Pešić.

Iskusni stručnjak nije mogao da sakrije razočaranje.

"Ako analiziramo samo ovu utakmicu, bez dubljeg sagledavanja, teško je objasniti kako možete da izgubite drugo poluvreme sa 23 poena razlike. Čak je i meni teško da pronađem prave razloge.

Bila je to ista utakmica kao četvrta u Berlinu, gde nismo dominirali, ali smo u izjednačenom meču imali deset poena prednosti i sve držali pod kontrolom. Međutim, moram da kažem da mi kao treneru nikada nije pošlo za rukom da stvorim tim koji može da se vrati kada se nađe u teškim trenucima utakmice."

Ekipi je edostajala svežina, tvrdi Pešić.

"Pokušao sam sve, davao sam maksimum svakog dana i intenzivno živeo sa igračima. Ali nisam uspeo da od njih napravim ekipu na vrhunskom nivou, i to ne važi samo za današnji meč. Individualni kvalitet jeste važan, ali košarka je timski sport. Naravno da sam razočaran što nisam uspeo bolje da pomognem igračima, posebno u kriznim momentima poput onih u trećoj četvrtini. Igrači su želeli, borili su se. Ali posle 86 utakmica ove sezone, na kraju nam je u plej-ofu nedostajalo i malo svežine, to moram da kažem."

Preuzmite mobilnu aplikaciju:

Get it on Google PlayDownload on the App Store
  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()