Jasan stav turskih klubova
Foto: ahmetozkanphotography/Alamy/ProfimediaSve smo bliži danu kada će Bešiktaš i zvanično biti deo evroligaškog društva .
Ovo je potvrdio i generalni direktor Fenerbahčea Derja Janier.
Kako je naveo, tursku klubovi su na poslednjem sastanku Evrolige izneli jasan stav da bi u slučaju da ostane aktuelni format trebalo da ima mesta za Bešiktaš.
"Sva timovi i igrači imaju ozbiljne brige u pogledu kalendara. Ove sezone smo prvi put igrali sa 20 timova i to je veoma otežalo svima. Nastavak istog formata sledeće sezone bila je hrabra odluka. Na poslednjem sastanku ovo je bilo veoma jasno, i mi smo to rekli. Ako će biti 20 timova, rekli smo da je Bešiktaš spreman za ovo i da može da podnese taj teret. To će biti veoma pozitivno i za tursku košarku", poručio je on i dodao:
"Ako se donese odluka za 20 timova, mislim da će Bešiktaš biti u Evroligi. Ako se nastavi sa 19 timova, kalendar će biti malo opušteniji. Pored Bešiktaša, postoje i drugi kandidati. Ali mi smo, zajedno sa Anadolu Efesom, veoma jasno izneli svoje stavove. Većina drugih timova takođe vidi da je Bešiktaš najjasniji kandidat za tu poziciju", naveo je on.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.







