Odelo, odnosno jet suit, u razvoju je od 2017. godine a može da dosegne brzinu do 85 kilometara na čas i visinu preko tri kilometra.
Iako ove scene možda izgledaju kao snimanje akcionih filmova o superherojima, ovi ljudi lete iz drugih razloga. Ne, ovo nije Toni Stark.
Ovo je ustvari deo treninga za spašavanje u planinskim predelima, kako bi bolničari mogli da pristupe pacijentima tamo gde helikopteri i druge letelice ne mogu. Nakon manje od 10 dana treninga, testovi su ovaj put urađeni po izuzetno zahtevnim vremenskim uslovima – po snažnom vetru i kiši. Testni let je prošao odlično.
Odelo, odnosno jet suit, u razvoju je od 2017. godine a može da dosegne brzinu do 85 kilometara na čas i visinu preko tri kilometra. Međutim, iz bezbednosnih razloga, uglavnom se drže blizu površine i lete pri manjim brzinama.
Na planinu na koju uspinjanje inače traje preko dva sata, bolničari sa ovim odelom mogu doći za manje od četiri minuta, čak i kada vreme nije baš najugodnije.
Ista kompanija Gravity Industrie, i isto odelo se takođe isprobavaju i na morskim površinama – u istu svrhu potencijalnog spašavanja ljudskih života.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.