Sud će na današnjem pretresu saopštiti odluku o predlozima, nakon čega bi trebalo da budu saslušani svedoci.
Pred većem Apelacionog suda danas je nastavljen pretres po žalbama na prvostepenu presudu kojom su četvorica nekadašnjih radnika Državne bezbednosti osuđeni na kaznu zatvora od ukupno 100 godina za učešće u ubistvu novinara i vlasnika "Dnevnog Telegrafa" Slavka Ćuruvije 1999. godine.
U svojstvu svedoka pozvan je Milorad Ulomek Legija, koji izdržava kaznu u zatvoru Zabela zbog ubistva premijera Zorana Đinđića i drugih zločina. Osim Legije da svedoče su pozvani i drugi pripadnici zemunskog klana.
Ulemek je, odgovarajući na pitanja advokata odbrane, rekao da nije rekao tužiocu da je Miroslav Kurak pucao na Ćuruviju, kao i da nije rekao braći Milošu i Aleksandru Simoviću da su to ubistvo izvršili Ratko Romić i Kurak.
Takođe, Ulemek je naveo da nikada nije rekao da je Kurak udario Brnaku Prpu u glavu pre ubistva Ćuruvije.
Odgovarajući na pitanja tužilaštva Ulemek je rekao da su mu pretnje upućene pre svedočenja na sudu 2016. godine. Ulemek je rekao da ostaje pri svim navodima iz iskaza u tužilaštvu i tokom suđenja 2016. godine.
Na par pitanja koja je predsednica veća postavila, Ulemek je odgovorio: "Nemam ništa da dodam ni oduzmem".
Nekadašnji pripadnik zemunskog klana Miloš Simović je odbio da odgovara na pitanja. On je u odgovoru na pitanje suda da li su mu upućene pretnje, rekao: "Ne bih sebe izlagao neprijatnostima".
Takođe je rekao da ne ostaje pri svojim ranijim iskazima jer se ne seća šta je pričao.
Njegov brat Aleksandar Simović će sledeći da svedoči.
Na prethodnom pretresu tužilaštvo i odbrana su predložili dokaze sudu, dok je odbrana između ostalog predložila da se uradi rekonstrukcija događaja sa svedokom Brankom Prpom na dan ubistva Ćuruvije 11.aprila.
Sud će na današnjem pretresu saopštiti odluku o predlozima, nakon čega bi trebalo da budu saslušani svedoci.
Okrivljeni su na prethodnom suđenju kratko ponovili svoju odbranu, negirajući izvršenje krivičnih dela.
Prpa, koja je bila sa Ćuruvijom u trenutku njegovog ubistva je ponovila da ne prepoznaje okrivljene Miroslava Kuraka i Ratka Romića kao izvršitelje tog ubistva, dodajući da je detaljan opis ubice dala u policiju 2000. godine.
Drugom prvostepenom presudom Specijalnog suda zbog podstrekavanja na ubistvo su na iste kazne od po 30 godina zatvora osuđeni tadašnji šefa DB-a Radomir Marković i šef beogradskog centra DB-a Milan Radonjić, dok su kao saizvršioci u ubistvu na po 20 godina zatvora osuđeni bivši operativac beogradskog centra Ratko Romić i pripadnik rezervnog sastava DB-a Miroslav Kurak, koji je u bekstvu, pa mu je presuda izrečena u odsustvu.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.