Zahvalio je građanima što su po velikoj vrućini došli kako bi bili zajedno
Foto: Tanjug/Amir HamzagićPredsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je na skupu "Srbija - jedna porodica", na platou ispred Doma Naroske skuštine, govoreći o planovima za budućnost, da su ljudi najvažniji i da zato danas sa tog mesta ujedinjeni šaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost.
"Hvala vam, ljudi, hvala Srbijo, hvala vam na veličanstvenom dočeku. Ljudi su nam najvažniji. Video sam da ste iz svih krajeva Srbije. Video sam da ste iz svih krajeva. I ne samo iz Srbije, iz Republike Srpske i Severne Makedonije, Crne Gore, hvala vam zbog toga", rekao je Vučić na skupu na kojem se okupio veliki broj građana iz cele zemlje.
Zahvalio je građanima što su po velikoj vrućini došli kako bi bili zajedno.
"Da budemo ujedinjeni i da pošaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje svim našim građanima", istakao je Vučić, čije su obraćanje okupljeni građani više puta prekidali dugim aplauzima i skandiranjem "Aco Srbine".
Predsednik je najavio da će penzioneri u ponedeljak čuti novi plan i naveo da će biti zadovoljni novim merama, ističući da sledi veliko povećanje penzija i pre januara.
"Bićete veoma zadovoljni novim merama i sledi vam i veliko povećanje penzija i pre januara, dakle računam u novembru i decembru, već ove godine. A imaće i pre toga nešto što će mnogo da vas obraduje", rekao je Vučić na skupu "Srbija jedna porodica" koji se održava na platou ispred Skupštine Srbije.
Vučić je naveo da se Srbija u prethodnom periodu suočavala sa velikim izazovima, od poplava, migracija, korone, rata u Ukrajini, na Bliskom Istoku, dodajući da je bilo mnogo problema, milion muka i da su nas sve nedaće ovoga sveta zadesile.
"Ali uvek smo bili zajedno i ujedinjeni i tako smo mogli da prevazilazimo te krize i da uvek napredujemo. Danas je Srbija među najsnažnijim i najbrže rastućim zemljama u Evropi, najbrže rastuća u regionu, a četvrta u Evropi", istakao je Vučić.

Naveo je da ćemo do kraja godine biti treći, sledeće godine prvi po stopi rasta u Evropi, kako kaže i Međunarodni monetarni fond.
"Nemojte da zaboravite da smo 2014. godine zaostajali za gotovo svima u regionu. Crna Gora je čak 50 odsto imala veće plate od Srbije. Danas smo ispred njih. Danas smo ispred njih zahvaljujući vašem radu, zahvaljujući ogromnim promenama i teškim reformama kroz koje smo prošli", rekao je predsednik Vučić.
Posebno je zahvalio penzinerima i onima koji su, kako je rekao, razumeli reforme.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas građanima da se uz jedinstvo sve može postići i dodao da su upravo oni ti koji su znali kako da sačuvaju Srbiju u odsudnom trenutku.
Vučić je, obraćajući se na skupu "Srbija - jedna porodica", podsetio da je u odnosu na 2012. godinu zaposljeno više od 550.000 ljudi, kao i da je dovedeno u desetinama milijardi investicija u zemlju.
"Otvarali smo fabrike širom Srbije. Da li je bilo dovoljno? Nikada nije dovoljno i nikada nisam bio sasvim zadovoljan. Istovremeno smo gradili zemlju. Za samo 12 godina izgradili smo 651 kilometara autoputeva i brzih saobraćajnica. U prethodnih 70 godina izgradili su 596 km, a mi sada gradimo još 435 kilometara. I to vi gradite, poštovani građani Srbije. Zahvaljujući vama to radimo zajedno, jer kada smo zajedno i kada smo ujedinjeni možemo sve. Vi ste ti koji ste znali kako da sačuvate Srbiju u odsudnom trenutku", istakao je Vučić.

Naglasio je da se ne sme zaboraviti da se stvari ne podrazumevaju.
"Ne podrazumevaju se. Mnogi su mislili da ne može da bude teže i gore nego što je bilo 2000. A onda su došli oni koji su opljačkali i razorili sve. Onda su došli oni koji su nam uzeli budućnost. Zato je bilo strašno važno da se izborimo za te promene i da pokažemo da zemljom može da se upravlja drugačije", naveo je Vučić.
Dodao je da od tada do danas nije urađeno sve što su obećali, ali da je urađeno dosta toga.
"Da li danas penzioneri žive bolje? Žive, ali moraju da žive još mnogo bolje. Moraće da žive još mnogo bolje i naši radnici i moraće da imaju i veće plate i veća primanja. I nikada nisam zadovoljan. I uvek možemo više. I za razliku od drugih, ja nisam došao da vam kažem da smo mi bezgrešni. Naprotiv. Mnogo smo grešaka napravili", kazao je Vučić.
Navodeći da su napravili mnogo pogrešnih izbora, Vučić je kazao da su postavljali ljude koji nisu zasluživali poverenje građana.
"Ljudi koji su brinuli o sebi, a ne o vama, o građanima. I takvih ljudi moramo da se rešavamo u budućnosti i moramo da ih se rešimo brzo. Moramo da pronađemo one koji će da žive za vas i one koji će da žive za Srbiju, a ne za sebe i za svoj džep. I takve greške ne smemo da ponavljamo", kazao je Vučić.
Aleksandar Vučić istakao je da Beograd uvek bio spreman na razgovore u vezi Kosova i Metohije, ali ne one koji su se ticali toga čija je teritorija i kome pripada srpska južna pokrajina.
Vučić je, na skupu "Srbija - jedna porodica" koji se održava u Beogradu, kazao da je pravio i političke greške, ali da je uvek i u najtežim trenucima bio uz svoju zemlju.
"Sećate li se koliko je bilo teških razgovora oko Kosova i Metohije? Ali smo uvek i u najtežim trenucima znali da kažemo: o svemu hoćemo da razgovaramo, uvek hoćemo da razgovaramo, ali nećemo da pregovaramo i da razgovaramo čija je to teritorija i kome pripada Kosovo i Metohija. Znate šta piše u Ustavu Srbije, to je za nas Sveto pismo i toga ćemo se uvek držati", istakao je Vučić.

Zahvalio je Srbima sa Kosova i Metohije koji su došli na današnji skup na platou ispred Narodne skupštine Srbije u Beogradu i zamolio sve prisutne da ih pozdrave velikim aplauzom.
"Srbima sa Kosova i Metohije hvala što čuvaju naše ime i prezime, a mi ćemo uvek biti uz njih", kazao je.
Vučić je naveo da je bilo i teških trenutaka u Ujedinjenim nacijama.
"I tada smo se borili za svoju zemlju. I tada smo znali da idemo protiv najmoćnijih, najvećih, najsnažnijih sila ovoga sveta. I uspeli smo svi zajedno, ujedinjeni, da se izborimo i da pokažemo da jedan mali slobodarski narod i najmoćnijima može da nanese poraz. Pokazali smo da kada smo zajedno sve možemo", rekao je Vučić.
Kako je naveo, i dijaspora je pokazala da kada god je potrebno može da pomogne i da želi da pomogne.
"I zato sam zahvalan i ljudima iz Beča i iz mnogih drugih mesta širom sveta koji su došli danas u Beograd i koji podržavaju Srbiju, koji čine sve da Srbija bude predstavljena u najboljem svetlu. Mali je broj onih koji Srbiju žele da predstave u najgorem svetlu i da uvek kažu kako je Srbija problem", istakao je Vučić.
Vučić je izjavio je da će za manje od dve godine prosečna plata u Srbii iznositi 1.400 evra, a prosečna penzija 650 evra i istakao da je plan da se posebno pomogne najsiromašnijim građanima merama koje će biti predstavljene za dva dana.
"Hoćemo takođe, dragi prijatelji, za dve godine i manje, da prosečna plata u Srbiji bude 1.400 evra, a prosečna penzija 650 evra. Ali posebno hoćemo najsiromašnijima da pomognemo. I videćete već za dva dana naše mere za one ljude koji imaju penzije do 35. 000 ili do 56. 000 dinara, za one koji bukvalno najteže žive. Da vidite kako i koliko država Srbija o njima brine. Nismo bili fer, ima mnogo onih koji žive bogato, ali ima mnogo onih koji žive neuporedivo slabije od njih", rekao je Vučić na skupu "Srbija - jedna porodica" koji se održava na platou ispred Doma Narodne skuštine
Kako je rekao, sad će država onima koji su siromašniji mnogo više da pomaže.
"Naravno, pomagaćemo i ovim bogatima. Ali ovima koji su siromašniji, njima svakako mnogo više", naglasio je Vučić.
Vučić kaže da se poslednji put obraća tolikom broju ljudi kao predsednik Republike, navodeći da je 14 godina verno služio svojoj zemlji, vernije nego što može da se zamisli.
"Želim da vam kažem, poštovani građani, jer ovo je za mene poslednji put da vam se u ovolikom broju, verovatno i nikada više neću imati priliku da pred ovolikim brojem ljudi govorim, ali svakako poslednji put vam se pred ovolikim brojem, pred ovoliko naroda obraćam kao predsednik Republike. Hoću nešto lično da vam kažem. 14 godina verno služim svojoj zemlji. 14 godina i kao potpredsednik Vlade i kao predsednik Vlade i kao predsednik Republike na svakom mestu i u svakom trenutku sam vam verno služio", rekao je Vučić.
Istakao je da je voleo i voli Srbiju više nego bilo šta na kugli zemaljskoj.
"Samo mi je Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Ničiji tuđi interesi me nikada nisu zanimali. Nikome drugom nikada nisam hteo da služim, sem vama, građanima Srbije, i svojoj jedinoj otadžbini Srbiji. Govorili su vam da nikada neću napustiti predsedničko mesto, da ću na silu da ostanem na tom mestu. Neću. Ovo su moji poslednji dani i poslednje nedelje kao predsednika Republike", rekao je Vučić.
Naveo je da je beskrajno zahvalan na ogromnoj podršci, na ogromnoj ljubavi, jer, kako je rekao, bez te podrške nikada ništa ne bi mogao da uradi.
"Beskrajno vam hvala što ste razumeli i teške poteze koje smo morali da povlačimo. Beskrajno vam hvala što ste verovali, a ja vam kažem da sam vam služio i vernije od onoga što možete da zamislite i pomislite u svakom trenutku. I u najtežim trenucima kada su mnogi povijali kičmu, ja nisam hteo da se savijem jer sam znao da je iza mene Srbija, najsvetija moguća stvar na kugli zemaljskoj i da sam stajao čvrst kao stena i uspravan kao jablan pred svima, štiteći svoju zemlju, štiteći svoju u otadžbinu", rekao je Vučić.
Dodao je da su pre godinu i po dana pokušali su da sruše zemlju.
"Zašto bi im odgovaralo da Srbija napreduje brže od svih drugih? Zašto bi oni hteli da Srbija ide brže, snažnije, jače od svih drugih? Pa naravno da ne bi. Nikada nisu hteli. Zato su hteli Srbiju na kolenima. Zato su nam uništili fakultete i univerzitete i škole, njih pretvorili u opštinske odbore političkih stranaka, ono što nikada nisu bili. Pokušali su da nam unište budućnost, pokušali su da nam kažu 'nemate pravo da mislite drugačije'", naveo je on.

Kako je dodao, pokušali su da ukinu demokratiju, da svako ko bi rekao nešto drugačije ne sme da prođe ulicom, jer, kako je rekao, oni će da ga napadnu.
"I nisu za to kriva ta naša deca, nisu za to krivi ti studenti. Oni su samo naivno poverovali da oni odlučuju o tome. Prvo su bili igračka u rukama naših političara, zatim igračka u nečijim tuđim rukama. Molio sam ih za razgovore. Za sve druge su imali vremena. Sa svima drugima su hteli da razgovaraju, samo sa svojim predsednikom i sa ljudima iz svoje zemlje nikada nisu hteli da razgovaraju", rekao je Vučić.
On je naveo da nema stranaca sa kojim njihovi predstavnici sa univerziteta nisu razgovarali, samo sa predstavnicima države nisu.
Dodao je da im ponovo pruža ruku.
"I hiljadu puta ste odbili da razgovarate, mi hiljadu prvi put ćemo da vam pružimo ruku, vi ste naše sestre, naša braća, hoćemo da razgovaramo sa vama. Zabludeli ste, izmanipulisani ste, hoćemo da razgovaramo sa vama. Mi vam praštamo sve to što ste radili, ali nismo naivni i nećemo zaboraviti ništa od onoga što je činjeno ovoj zemlji u prethodnih godinu i po dana. Ne smemo to da zaboravimo jer bi nam se to ponovilo, razorili bi nam zemlju za godinu, dve ili tri, a to više nikada nikome ne smemo da dopustimo", naveo je Vučić.
Navodeći da su promene potrebne, Vučić je kazao da se one mogu praviti sa ljudima koji mogu da donesu stvarne promene na bolje, a ne povratak u prošlost.
"Ja se klanjam onim ljudima koji su se borili u tih godinu i po dana, koji nisu pokazivali strah i nisu se uplašili čak ni kada su pucali u njih. Milan Bogdanović, naš junak, koji je dobio dva ili tri metka, jedan je prostrelna rana, i koji je i danas ovde sa nama, i koji ni jedan dan nije propustio da zaštiti i sačuva svoj grad i svoju zemlju", rekao je Vučić.

On je kazao da mora da se gleda u budućnost i da se razume ono što je najvažnije - šta je to što može da se ponudi narodu.
"Moramo da brinemo i o našem narodu koji živi van granica Srbije, ne ugrožavajući nikoga", istakao je Vučić.
Predsednik Srbije izjavio je da će još nekoliko nedelja biti predsednik, nakon čega će podneti ostavku na funkciju predsednika Republike.
Vučić je na skupu "Srbija jedna porodica", na platou ispred Doma Narodne Skupštine, naveo da je rukovodstvu SNS rekao da će im, ukoliko to budu tražili i želeli, još na predstojećim izborima pomoći da dobiju narodno poverenje kako bi u naredne četiri godine mogli da ostvare sve o čemu je govorio.
"Biću još samo nekoliko još nekoliko nedelja predsednik, tada podnosim ostavku. Ništa nije doživotno i hvala Bogu da nije. Tako da, hvala vam na svim lepim željama i rečima", rekao je Vučić
Dodao je da je njegov predlog da se lista SNS na predstojećim izborima zove "Ujedinjena Srbija".
"Moj predlog je da se naša lista, pobednička lista na predstojećim izborima, zove 'Ujedinjena Srbija'. Ne 'Ujedinjeni za nešto', već 'Ujedinjena Srbija'. To je najlepši moto koji možemo da imamo. Ništa lepše ne postoji, da celu Srbiju možemo da stavimo pod ime jedne liste", istakao je Vučić.
Skupu prisustvuju predsednica Skupštine Ana Brnabić, predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut, ministri, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, predsednik Skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik.
MUP je saopštio da je na skupu, koji se održava u organizaciji Pokreta za narod i državu, prisutno oko 207.000 građana.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.







