Posle iranskih napada reagovao i Kuvajt
Foto: Not specified / WillWest News / ProfimediaKuvajtsko Ministarstvo spoljnih poslova je najoštrije osudilo ponovljene iranske napade na svoju teritoriju, ocenivši da predstavljaju grubo kršenje suvereniteta, pretnju nacionalnoj bezbednosti i međunarodnog prava, navodi se u saopštenju kuvajtskog ministarstva.
Ministarstvo ističe da kontinuirani napadi "potkopavaju regionalne i međunarodne napore usmerene na deeskalaciju, predstavljaju direktan izazov odlučnosti međunarodne zajednice da smanji tenzije, ugrožavajući bezbednost građana i stanovnika", prenosi agencija KUNA.
Iranski Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC) saopštio je danas da je pokrenuo veliku operaciju napada raketama i dronovima na osam američkih vojnih objekata u regionu Bliskog istoka, kao "odlučan odgovor" na, kako su naveli, obnovljenu američku agresiju protiv te zemlje.
Obnovljena razmena vatre usledila je nakon incidenta u petak u kojem je mornarica IRGC-a ispalila upozoravajuće hice na brod koji je ignorisao upozorenja protiv korišćenja neovlašćene rute kroz Ormuski moreuz.
CENTCOM je saopštio da su SAD izvršile dodatne napade na Iran, i da su gađane različite lokacije, uključujući vojnu infrastrukturu za nadzor.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.







