Lucifer zapalio Srbiju: Ovaj grad ubedljivo je najtopliji, a evo gde je izmereno 25°C

Cisterne sa vodom za piće postavljene su na nekim od najprometnijih mesta u Beogradu

13.07.2023. 16:06
  • Podeli:
vreme vrućina leto tanjug SAVA RADOVANOVIĆ-64b004728b2ea.webp Foto: Tanjug/SAVA RADOVANOVIĆ

Lucifer je stigao u Srbiju i zapalio gradski asfalt. 

Ćuprija je najtopliji grad u Srbiji gde je živa na termometru u 15 časova pokazala 38 stepeni Celzijusa. Slede Kragujevac, Negotin, Niš i Zaječar sa 37 stepeni. U Beogradu, Smederevskoj Palanci, Kruševcu i Leskovcu izmereno je 36 stepeni, pokazuju podaci na sajtu RHMZ-a.

Prema podacima RHMZ-a, najniža temperatura je na Kopaoniku gde je izmereno 25 stepeni Celzijusa.

RHMZ je upozorio da su posle današnjih visokih temperatura na području Vojvodine i Beograda moguće vremenske nepogode.

Kako se navodi, posle podne se u Vojvodini očekuju vremenske nepogode – jaki pljuskovi, grmljavina, lokalno olujni vetar i grad.

Pred toga, na području Beograda i šire okoline po podne i uveče moguća je pojava kratkotrajno intenzivnih pljuskova sa gradom i olujnim vetrom.

Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" izdao je preporuke kako preživeti vrele letnje dane.

Na tropskim temperaturama važno je paziti gde kupujemo i kako čuvamo hranu. Mleveno meso, jaja, mlečni proizvodi namirnice su koje se lako kvare. Tamara Bošković, načelnica Odeljenja za veterinarsko javno zdravlje, apeluje da se namirnice kupuju u registrovanim objektima a ne iz objekata bez temperaturnog režima.

Cisterne sa vodom za piće na najprometnijim mestima u Beogradu

Cisterne sa vodom za piće postavljene su na nekim od najprometnijih mesta u Beogradu.

Cisterne su postavljene na Trgu Nikole Pašića, na Trgu Republike kod TC "Staklenac", na Zelenom vencu, na Beogradskom sajmu – smer ka Čukarici, kod GO Novi Beograd, kod kružnog toka uz zgradu ove opštine, kao i u Ulici cara Dušana u Zemunu, kod okretnice linija javnog gradskog prevoza.

Takođe, omogućen je i neometan rad svih javnih česama i fontana na teritoriji Beograda, koje su u nadležnosti Javnog komunalnog preduzeća "Beogradski vodovod i kanalizacija" i JKP "Zelenilo".

Gradske fontane, javne česme, kao i platoi na kojima su one postavljene svakodnevno se održavaju i kvalitet vode sa javnih česama koje se snabdevaju vodom iz gradskog vodovoda uporedo kontrolišu "Beogradski vodovod i kanalizacija" i Gradski zavod za javno zdravlje.

"Još jednom apelujemo na sve naše sugrađane da racionalno koriste vodu za piće, kako bi se očuvao sistem vodosnabdevanja u gradu", navedeno je u saopštenju.

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()