"Ako se taj film prikazuje, ustajem i izlazim iz sobe": Tom Henks jednu svoju scenu ne može da podnese

U pitanju je njegova uloga u filmu "Izgnanik"

24.06.2026. 14:05
  • Podeli:
AP PhotoJeff Roberson tom henks-6a3bb6d67ed59.webp Foto: AP Photo/Jeff Roberson/Tanjug

Iako iza sebe ima jednu od najuspešnijih holivudskih karijera, Tom Henks priznaje da i danas kritički posmatra pojedine trenutke iz svojih filmova.

Tokom gostovanja u podkastu "The Rest Is Entertainment“, oskarovac je govorio o scenama za koje smatra da nisu ispale onako kako je želeo.

Henks je objasnio da retko ponovo gleda svoje filmove, jer se njegovo mišljenje o određenim izvođennjima uglavnom ne menja. Kako kaže, u gotovo svakom projektu može da prepozna trenutke za koje veruje da nisu dostigli nivo koji je očekivao.

"Ne gledam te filmove nakon prvog gledanja, jer se oni nikada ne menjaju. Postoje filmovi koji imaju scene koje ne mogu da gledam zato što nisam uspeo da postignem ono što sam želeo. Ponekad su to baš najvažnije scene. Jednostavno, nisam uspeo. Znam to. I bio sam ometen raznim stvarima", istakao je glumac.

Kao primer je izdvojio film "Izgnanik“ ("Cast Away“), u kojem tumači Čaka Nolanda, čoveka koji nakon dugogodišnje izolacije na pustom ostrvu, pokušava da se vrati nekadašnjem životu.

Glumac posebno izdvaja scenu ponovnog susreta sa Keli, koju je tumačila Helen Hant. Naime, on smatra da upravo u tom delu filma njegova interpretacija nije bila dovoljno ubedljiva.

"Postoji trenutak koji mi je bolan. Čak se vraća u Kelinu kuću i vraća joj sat, a postoji jedan momenat u kojem mislim da jednostavno nisam prisutan. To je samo kadar u kojem se okrećem prema kameri", objasnio je Henks.

Prema njegovim rečima, problem nije bio u samoj sceni, već u načinu na koji je odigrao jedan detalj:

"Napravio sam gest koji mi deluje lažno. To sam ja, a ne Čak. Ako se film prikazuje na televiziji, ustajem i izlazim iz sobe pre nego što ta scena počne.“

Henks navodi da je tek nakon premijere i gledanja završene verzije filma postao svestan onoga što mu smeta u toj sekvenci.

"Tek kada sam pogledao gotov film, shvatio sam to. Mislim da smo tada samo žurili dalje, a ja jednostavno nisam bio potpuno prisutan u toj sceni“, rekao je on.

Na pitanje da li ponekad sebi priznaje da je neku scenu izveo izuzetno dobro, glumac je odgovorio da takve trenutke retko analizira:

"To se dešava samo kada se uopšte ne sećam kako sam to uradio. Ali, ne zadržavam se na tome. Ne sedim i ne govorim: ‘Pogledajte ovaj film. Pogledajte ovu scenu, ovde smo zaista pogodili.’ Kada gledam, jedino što pomislim jeste: ‘Bilo mi je hladno. Izgleda kao da mi je toplo, ali sam se tog dana smrzavao.’ Ili: ‘Ta brada je bila lepljiva.’“

Preuzmite mobilnu aplikaciju:

Get it on Google PlayDownload on the App Store
  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()