Kijanu Rivs "za dlaku" izgubio život: Oprobao se u vrlo opasnoj disciplini

Na trenutak je izgubio kontrolu nad vozilom

06.10.2024. 19:30
keanu reeves reuters-64246a17aa102.webp Foto: Reuters

Kijanu Rivs je debitovao na profesionalnim trkama na jednoj od najpoznatijih staza na svetu i na trenutka je izgubio kontrolu nad vozilom i za dlaku je izbegao sudar.

Slavni holivudski glumac Kijanu Rivs (60) je veliki fan auto-trka i koristi svaku priliku da učestvuje u njima.

Na takmičenju poznatih u Long Biču 2009. godine odneo je pobedu (Toyota Grand Prix), a sada je i debitovao na profesionalnim trkama na jednoj od najpoznatijih staza na svetu (Indianapolis Motor Speedway).

Sve je bilo u redu do devetog kruga kada je Rivs na trenutak izgubio kontrolu nad vozilom i sleteo sa staze na travu.

Kako su preneli brojni svetski mediji, za dlaku je izbegao sudar s drugim vozilom. Incident se dogodio na polovini trke, koja je trajala 45 minuta.

Na sreću, zvezda "Matriksa" dala je znak da nije povređen i odvezao je trku do kraja. Zauzeo je 31. od 35 mesta.

Prethodno je 2009. godine u trci slavnih na Long Biču pobedio i osvojio Tojota Grand Pri.

Snimak trke je vrlo brzo osvanuo i na društvenim mrežama.