Uz pomoć jednostavne jednačine možete izračunati u koje vreme treba da idete u krevet
Svi znamo koliko je san važan za naše telo. Međutim, ponekad se desi da se nakon buđenja ne osećamo odmorno i da želimo da se vratimo u krevet. Tada je veoma teško započeti novi dan i nastaviti sa bilo kojim poslom.
Dakle, kako poboljšati kvalitet svog sna?
Ispostavilo se da zapravo nije teško. Ključ uspeha leži u pravom trenutku za odlazak u krevet. Ovo je otkrila izvesna američka mama koja je pokazala kako da izračunamo u koje vreme treba da idemo u krevet.
Tokom noćnog odmora, spavamo u ciklusima od 90 minuta koji se redovno ponavljaju. Jedna se sastoji od 2 faze: NREM spavanja (duboko spavanje koje karakterišu spori pokreti očiju) i REM spavanje (brzi pokreti očiju i mozak još uvek aktivno radi).
Da biste se dobro naspavali, najbolje je da prođete kroz 4-6 ciklusa spavanja (svaki traje 90 minuta). Dobra ideja je da se probudite između ovih ciklusa, jer je tada vaš mozak najaktivniji. Zahvaljujući tome nakon otvaranja očiju imaćete više energije i nećete biti tromi.
Kada računate, dodajte još 15 minuta. Toliko je obično potrebno da se zaspi.
Na primer, ako morate da ustanete u 6:00, trebalo bi da idete u krevet u 23:45. Zatim ćete spavati 4 ciklusa i imati dodatnih 15 minuta da zaspite.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.