Prokockali prednost od dva gola: Bajer Leverkuzen podelio bodove sa Holštajn Kilom

Leverkuzen je peti na tabeli sa 11 bodova

05.10.2024. 21:12
profimedia-0916846906 bajer leverkuzen holštaj kil-6701901dece3f.webp Foto: Profimedia

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Holštajn Kila odigrali su danas nerešeno 2:2, u meču šestog kola Bundeslige.

Bajer je poveo u četvrtom minutu golom Viktora Bonifejsa. Jonas Hofman je četiri minuta kasnije duplirao prednost šampiona Nemačke.

Kil je u 45+5. minutu smanjio na 2:1 pogotkom Maksa Gešvila. Jan-Fite Arp je golom iz penala u 69. minutu postavio konačan rezultat.

Leverkuzen je peti na tabeli sa 11 bodova, Kil je na 17. mestu i današnjim remijem došao je do drugog boda.

Fudbaleri Union Berlina pobedili su Borusiju Dortmund rezultatom 2:1. Golove za Union postigli su Kevin Vogt u 26. minutu iz penala i Jorbe Vertesen u 45.

Strelac jedinog pogotka za Borusiju bio je Julijan Rjerson u 62. minutu.

Union je šesti na tabeli sa 11 bodova, dok je Borusija na sedmom mestu sa 10.

Fudbaleri Volfsburga pobedili su Bohum rezultatom 3:1, dok je Frajburg bio bolji od Verdera iz Bremena 1:0.