Triput pogodili okvir gola: Neverovatan poraz TSC-a protiv Astane na startu Lige konferencija

Fudbaleri TSC-a su čak tri puta pogađali okvir gola

03.10.2024. 21:14
FK TSC x@FK-TSC-66feec9020d19.webp Foto: x@FK-TSC

Fudbaleri TSC-a poraženi su rezultatom 1:0 na gostovanju Astani u prvom kolu Lige konferencija iako su čak tri puta pogađali okvir gola.

Domaćin je u Almatiju, gde igra kao domaćin, pobedonosni gol već u 15. minutu. Posle kornera je na drugoj stativi najbolje skočio Litvanaca Kipras Kažukolovas i udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

TSC je mogao do izjednačenja u 29. minutu, ali je Miloš Pantović udarcem sa oko 18 metara pogodio prečku. Tri minuta kasnije ponovo preti Pantović, sa ivice šesnaesterca šutira pored gola. U 42. minutu prečku pogađa i Ifet Đakovac. Prečku je u 47. minutu pogodio i Aleksandar Ćirković.

TSC će u drugom kolu, 24. oktobra, ugostiti poljsku Legiju, koja je danas kod kuće pobedila Betis 1:0 golom francuskog defanzivca Stiva Kapuadija u 24. minutu.

Rezultati prvog kola Lige konferencija: Astana - TSC 1:0, Molde - Larne 3:0, Legija - Betis 1:0, Hajdenhajm - Olimpija 2:1, Omonija - Vikingur 4:0, Serkl Briž - Sent Galen 6:2, Dinamo Minsk - Harts 1:2, Noa - Mlada Boleslav 2:0. Sreda: Bašakšehir - Rapid 1:2, Vitorija Gimaraeš - Celje 3:1. Večeras: Čelsi - Gent, Kopenhagen - Jagjelonija, Fjorentina - TNS, LASK - Đurgarden, Šamrok - APOEL, Lugano - Helsinki, Petrokub - Pafos, Borac - Panatinaikos.